A céges gépjármű beszerzés nemcsak arról szól,hogy rendelkezésre álljon egy autó, ami segít A-pontból B-be jutni. Miskolcon, akár csak egyrészt Magyarországon a legfontosabb szempont olyan konstrukciót találni, ami rövid, közép, vagy hosszú távon, anyagi értelemben, és persze, adminisztrációs szempontból és a fenntarthatóságot figyelembe véve is – optimális.
Emiatt segítünk összehasonlítani, hogy a céges autó vásárlás, vagy a tartós bérlet választása az előnyösebb. Transzparensen megmutatjuk, hogy milyen érvek és ellenérvek sorakoztathatók fel a kétféle konstrukció kapcsán. Érdemes azt leszögezni, hogy egyértelmű, általános, mindenre használható megoldás – nincs.
Mivel minden cég, válllakozás más és más, igényeik, használati módjuk is más. Nem is beszélve a megtett kilométerekről, azaz, a futásteljesítményről. Nyilván, más a karbantartási igénye egy olyan autónak, ami évi 40-50 ezer km-t tesz meg, mint egy nagyrészt városi használatú járműnek.
A költségek lelemzésekor ne feledkezzünk meg a következőkről sem:
- biztosítás (kötelező/CASCO
- gépjárműadó
- kötelező szervizek
- gumicsere
- cégautóadó
- alkatrészek költségei
- esetleges kisebb javítások
Tartós bérlet – Rövid útmutató az összehasonlítás elemzéséhez
A táblázat két oldalán a céges autó vásárlás, illetve a tartós bérlet választásának szempontjait soroltuk fel.
Külön-külön pozitív vagy negatív jelet tettünk minden faktor mögé aszerint, hogy éppenséggel előnynek vagy hátránynak számít:
Céges autó vásárlás | Céges flotta tartós bérletként |
---|---|
– A gépkocsi márkafüggetlenül kiválasztható. 😊 – Ajánlatok lekérése. 😊 – Szerződéskötés az adásvételre. 😊 – A megvásárolt új autóra hosszas lehet a várakozási idő ☹ – Finanszírozás és biztosítás ügyintézése, számviteli nyilvántartásba vétel. ☹ – Folyamatosan változó havi költségek, függően a fenntartási költségek fizetési ütemétől. ☹ – Figyelemmel kell kísérni a gépjárművek, üzemeltetési feladatait, szerviz, gumiztatás. ☹ – Önálló ügyintézés a finanszírozók és a biztosító felé. ☹ – A használt cégautó eladása külön feladat, amely után csereautó nem mindig biztosított. ☹ | – A gépkocsi márkafüggetlenül kiválasztható.😊 – Fix díjak. 😊 – Szerződéskötés a bérbeadásra. 😊 – Az új autó érkezéséig csereautó kérésére van lehetőség. 😊 – Forgalomba helyezett új autó átvétele, egyéb teendők nélkül. 😊 – Kalkulálni kell a bérleti díj rendszeres fizetési kötelezettségével. ☹ – Szinte gondtalan lehet a használat, szervízköltségek nélkül. 😊 – A szerződés lejárta előtt új autó választására van lehetőség. 😊 – A régi autó használható az új érkezéséig. 😊 |
Tehát, a tartós bérlet vagy a céges autó vásárlás a jobb?
Természetesen a kérdésre adandó válasz cégenként eltérhet. A legjobb részletesen utána számolni annak, hogy a használat jellegéhez viszonyítva és az anyagi lehetőségeket tekintve melyik opció a kedvezőbb.
Az alábbi elérhetőségeken szívesen segítünk is ebben a kalkulációban. Érdemes tehát felvenni velünk a kapcsolatot, hiszen készségesen, több éves szakértelemmel, ingyenes tanácsadással állunk rendelkezésre.
Egy ilyen horderejű kérdésben érdemes rászánni egy beszélgetést, hogy teljesen tiszába legyünk a lehetőségekkel, és felelős döntést tudjuk hozni ebben a kérdésben.
A témához kapcsolódó korábbi írásunkat sikerült már elolvasni? Részletek a linkre kattintva: https://zenitautorent.hu/2022/05/10/ceges-fejlesztesek-kotottsegek-es-indokolatlan-kockazatvallalas-nelkul/